Листя обліпихи
Листі обліпихи мають бактерицидну властивість.
Вони багаті вітамінами, а за вмістом вітаміну С практично не поступаються ягодам, тому їх з успіхом використовують для приготування вітамінних чаїв, включають до складу трав’яних зборів для профілактики і лікування авітамінозів. Крім цього, чай з листя обліпихи покращує апетит і має легкий заспокійливу дію (народна медицина рекомендує його як одне з натуральних засобів від безсоння).
Листя містять багато дубильних речовин, тому відвари цієї сировини – ефективний засіб при проносі; зовнішньо їх використовують для полоскань при ангіні, ларингіті, тонзиліті, фарингіті, стоматологічних захворюваннях.
Відвари і настоянка листя застосовуються в народній медицині для профілактики і лікування атеросклерозу, гіпертонії, ішемічної хвороби серця, а настій – при цукровому діабеті. Настоєм і порошком з сухого листя лікують коліти, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки. При ревматизмі і подагрі настій додають в лікувальні ванни.
Зброя обліпихи проти інсульту і інфаркту це ситостерин
ми в основному чули і знаємо про холестерин, який склеює білки в бляшки. Насправді регулятором склеювання є бета-ситостерин і ось коли його мало в крові тоді і виходить що холестерин створює бляшки і як наслідок інфаркт або інсульт.
Так ось вживаючи листя обліпихи ми сприяємо свого здоров’я боротися з негативними наслідками для нашого організму.
Основна біохімічна роль стеринів полягає в участі їх в утворенні клітинних мембран і перетворенні в різні біорегулятори (статеві гормони, прогестини, кортикостероїди, вітаміни групи Д), що регулюють процеси життєдіяльності організму людини. Вміщені в рослинних оліях стерини також нормалізують холестериновий обмін, утворюючи з холестерином нерозчинні комплекси, які перешкоджають всмоктуванню холестерину в шлунково-кишковому тракті. Саме завдяки високому вмісту в кукурудзяній олії бета-ситостерин, воно має противоатеросклеротическим властивостями
Стерини рослинного походження – фітостерини, що входять до складу рослинних масел, – в кишечнику людини майже не всмоктуються і виділяються з організму. Харчового значення фітостерини тому не мають.
Фітостерини і їх похідні є компонентами рослинних клітинних мембран, попередниками багатьох метаболітів, в тому числі рослинних стероїдних гормонів. Фітостерини виявлені у всіх рослинних оліях, але їх якісний склад і кількість в рослинних оліях індивідуально для кожного масла, що може бути використано для їх ідентифікації. Мають широкий спектр біологічної активності, результати недавніх досліджень підтвердили антиканцерогенний властивості фитостеринов, вони покращують стабільність клітинних мембран, зволоженість шкіри, сприяють загоєнню ран, опіків, мають протизапальну дію
Найбільш поширеними фітостерини є ситостерин, стигмастерин, ергостерину. Ситостерин, зокрема, найбільш вивчений з них бета-ситостерин, надає гіпохолестеринемічну дію, знижуючи абсорбцію холестерину в тонкому відділі кишечника; володіє естрогенною, протипухлинної, протигрибкової та бактериостатической (призупиняє зростання і розмноження бактерій) активністю.
Потрапляючи в травний тракт, ситостерин засвоюється і робить позитивний вплив:
активізує імунну функцію;
запобігає розвитку ракових клітин;
підтримує здоров’я простати;
регулює рівень холестерину;
впливає на вміст цукру в крові;
сприяє лікуванню простудних захворювань;
бореться з грибками, вірусами, бактеріями;
припиняє запальні процеси;
забезпечує швидке загоєння ран;
нормалізує процеси метаболізму;
підвищує стресостійкість;
запобігає судоми;
благотворно впливає на сексуальну функцію;
бере участь у виробленні жіночих гормонів.
У листі обліпихи містять танін (близько 10%), що дозволяє говорити про їх в’яжучих та протизапальних властивості. Також, дубильні речовини і аскорбінова кислота.
Але найважливіше серотонін – один з основних нейромедіаторів, званий часто “гормоном задоволення”.
Серотонін впливає на весь організм, від емоцій до моторики. Ось його основні функції.
Серотонін бере участь у травленні і контролює перистальтику кишечника.
Серотонін бере участь в реакції нудоти: підвищений рівень гормону стимулює область мозку, яка відповідає за блювоту. Серотонін допомагає позбавлятися від шкідливих речовин, що потрапили в організм, викликаючи діарею.
У тканинах мозку серотонін регулює тривожність, радість і відповідає за настрій. Низький рівень гормону пов’язують з депресією, а надто високий рівень призводить до галюцинацій і нервово-м’язових порушень.
Серотонін стимулює ділянки мозку, які контролюють сон і неспання. Прокинутися або заснути – вирішують серотонінові рецептори.
Коли потрібно затягнути рану, серотонін звужує артерії і допомагає сформувати тромб.
Серотонін потрібен для здоров’я кісток, але його надлишок веде до остеопорозу, від якого кістки стають крихкими.
Серотонін синтезується в організмі тварин і виконує найважливіші функції. Так, наприклад, при нестачі цього гормону виникає багато проблем в роботі нервової системи (порушення сну, судомні явища) і гормональний дисбаланс, що в сукупності робить негативний вплив на роботу всіх внутрішніх органів. Фармакологічні властивості листя обліпихи Чай на основі листя обліпихи одне з “універсальних” лікувально-профілактичних засобів. Такий чай рекомендується вживати при порушеннях артеріального кровообігу (атеросклероз), підвищеному артеріальному тиску, ІХС та ін. Чай з листя обліпихи надає гіпоглікемічну дію (сніжет рівень цукру), тому корисний для діабетиків. Водні витяги з листя обліпихи стимулюють імунний захист організму, що дозволяє швидше впоратися з інфекціями (ангіна, грип та інші гострі респіраторні захворювання) Особливий акцент на гепатопротекторних властивості препаратів на основі листя обліпихи, що дозволяє поставити їх в один ряд з розторопші і цукром. Добова норма екстракту обліпихи листя в дозі 100 мг захищає клітини печінки від руйнівного впливу чотирихлористого вуглецю (CCl4). Препарати на основі листя обліпихи – Чай з листя обліпихи. Готується чай з розрахунку 1 ст.л. сировини на 250 мл окропу. “Обліпиховий чай” вживають як лікувально-профілактичний засіб при захворюваннях будь-якого характеру. – Настій. Готується, як і чай, з тією лише різницею, що наполягання необхідно проводити протягом півгодини в закритому посуді (бажано термос). Настій рекомендується приймати тричі на день по 50 мл при порушеннях обмінних процесів (ревматизм, подагра, остеохондроз, відкладення солей в суглобах). – Відвар. Співвідношення інгредієнтів таке ж, як і для чаю. Сировину залити холодною водою, довести до кипіння і варити 10 – 15 хвилин. Після півгодинного настоювання препарат готовий до вживання. Приймати по півсклянки до 3-х разів на день. Показання такі ж, як і в разі використання настою. У відвар переходить велика кількість дубильних речовин, тому препарат також призначається для лікування шлунково-кишкових захворювань; він використовується у вигляді полоскань ротової порожнини (стоматити, гінгівіти та ін.) і горла (простудні захворювання). Для зовнішнього використання переважно робити більш концентрований відвар: 1,5 – 2 ст.л. на 1 склянку води. – Настоянка. Деякі цілителі віддають переваги використання спиртових витягів – настоянок, і мотивація цілком виправдана: 1) настоянка зберігає лікувальні властивості протягом тривалого часу; 2) не потрібно щодня готувати препарат; 3) розчинність серотоніну в спирті значно вище, ніж у воді. На 10 частин горілки – 1 частина сухого (або 3 частини свіжої сировини); настоювати 2 тижні в темному місці. Настоянка застосовується практично у всіх випадках, де доречно використання чаю, настою або відвару. Дозування залежить від характеру захворювання, в середньому від 0,5 до 1 ч.л. препарату на прийом (з водою).
Листя обліпихи 100 гр.
- Модель: Листья облепихи 100 гр.
- Наявність: Є в наявності
-
2.50€