0,5 чайної ложки м’яти перцевої
0,5 чайної ложки листя обліпихи
0,5 чайної ложки плодів вільхи
заливаємо окропом, наполягаємо як чай, п’ємо вранці і перед сном (увечері вже виходить настій).
Заспокоюються нерви, міцний сон.
м’ята перцева, листя обліпихи, сережки і плоди вільхи
п’ємо чай з цих красунь
М’ята перцева
м’ята перцева – містить ментол який допомагає розширити судини
У складі трави міститься велика кількість ментолової масла, саме завдяки цьому компоненту ментолу у нас розширюються судини.
Якщо використовувати ментоловое масло місцево, то воно зробить подразнюючу і охолоджуючу дію. Засіб має виражену бактерицидну дію. У кожній частині рослини присутній ментол, але в листі і суцвіттях цієї речовини більше, ніж в стовбурі. Знахарі рекомендують використовувати чай з перцевої м’ятою при сильних менструальних болях, напій дає можливість знизити сильні напади і полегшити стан.
Крім того, що м’ятні листя мають бактерицидну властивість і знімають біль при менструації, у них досить багатий і корисний склад:
в листі присутні різні вітаміни, такі як С і вітаміни групи В;
каротин;
дубильні речовини і різні гіркоти;
органічні кислоти;
корисні мікроелементи (натрій, фосфор, магній і кальцій);
клітковина;
білки і жири;
смолисті сполуки;
вуглеводи;
цукру.
Рослина має корисні властивості для організму, так м’ята допомагає:
усунути напади болю;
надати протизапальну дію;
розширити судини, тим самим знизивши тиск;
заспокоїти нервову систему;
відновити функції кишечника і нормалізувати його моторику;
поліпшити роботу всієї травної системи;
стимулювати хороший відтік жовчі;
покращує роботу головного мозку;
стимулює роботу відділу пам’яті;
покращує увагу і допомагає зосередитися;
має протиракову дію;
допомагає при лікуванні герпесу;
активно відновлює організм при туберкульозі;
застосовується при лікуванні пневмонії;
знімає гострі ознаки клімаксу;
допомагає в лікування гінекологічних захворювань.
Хоча перцева м’ята і володіє таким списком лікувальних властивостей, вона також має ряд протипоказань, про які не варто забувати.
Варто відзначити, що при використанні такого продукту доведеться враховувати можливу шкоду організму.
Особливо корисним вважається чай з додаванням м’яти, він позитивно впливає на нервову систему організму, а сама м’ята має сечогінний ефект, тому її застосовують при набряках.
Основні цілющі властивості:
Допомагає усунути больові синдроми різного походження, також знімає напади спазмів і розширює судинну сітку. Завдяки останньому ефекту, м’ята допомагає знизити артеріальний тиск, а на додаток покращує загальний кровообіг в організмі.
М’ята використовується для приготування лікувальних крапель в ніс, вони допомагають впоратися з нежиттю навіть при сильній застуді. Багато препаратів для шлунка створюються на основі екстракту цієї трави, так як трава володіє загоюють і бактерицидними властивостями.
Рослина надає благотворну дію на всю травну систему і розвантажує шлунковий тракт. На додаток екстракт трави додають в бактерицидні мазі, які застосовують при запальному процесі різного походження.
Допомагає зняти напади нудоти, а також усуває набряклість і позбавляє від ознак печії. Можна застосовувати чай на основі лікарської рослини, щоб позбутися від болю в шлунку.
Хоча перцева м’ята і має дуже різкий аромат, вона допомагає в лікуванні астматичних нападів, але тільки в тому випадку, якщо у пацієнта немає непереносимість рослини. Трава допомагає позбутися від підвищеного газоутворення, є прекрасним тонізуючим засобом, але при цьому м’яко заспокоює перед сном.
М’ята відмінно допомагає боротися з інфекцією, що розповсюджується в дихальних шляхах. Найчастіше настої і відвари з рослини застосовують при бронхіті, застуді і запаленні легенів.
Лікарська рослина робить позитивний вплив на роботу серцевого м’яза, так як м’ята допомагає поліпшити кровообіг в організмі.
Незважаючи на настільки широкий список лікувальних властивостей перцевої м’яти, у рослини є протипоказання. Наприклад, м’яту не варто вживати при непереносимості, також може виникнути алергія на ментол в складі.
У народі м’ята використовується з давніх часів, багато знахарі застосовували відвари і настої цієї рослини, щоб провести інгаляції при простудних захворюваннях. Також такі розчини застосовують всередину, щоб вилікувати захворювання внутрішніх органів і зняти запальний процес.
Кошти на основі лікарських трав допомагають зняти нервової напруга, поліпшити роботу головного мозку, нормалізувати емоційний фон і поліпшити нічний сон.
Корисні рецепти:
Для поліпшення сну і нормалізації емоційного стану. Приміром, два листочка м’яти і додати в стакан з зеленим або чорним чаєм. Випивають такий напій прямо перед сном. Не менш корисно буде прийняти ванну з додаванням м’ятного відвару. Щоб приготувати засіб, досить покласти одну ложку сушеної м’яти в ємність і залити одним літром окропу, прокип’ятити такий склад близько п’яти хвилин і залишити для настоювання на одну ніч. Готовий відвар проціджують через сито і виливають в ванну з водою. Лікувальна ванна приймається перед сном протягом п’ятнадцяти хвилин.
Щоб усунути симптоми нудоти, спазмів кишечника, печії і відрижки. У половину літра окропу, слід додати дві ложки сушеної м’яти, в такому вигляді засіб залишають настоюватися на п’ятнадцять хвилин, після чого проціджують через сито. Приймають настій чотири рази на день, досить за один прийом використовувати близько 50 мл засобу. Якщо печія виникає через підвищену кислотність шлунка, тут більш ефективно використовувати настій з м’яти з додаванням картопляного соку. І хоча перцева м’ята в цьому випадку має лікувальні властивості, все ж рослина має протипоказання, про які слід пам’ятати.
Судоми, ревматичні болі, запальний процес на шкірних покривах, артритические болю і свербіж шкіри. Від усього цього відмінно допомагає спеціальний настій, його готують з 200 мл окропу і однієї ложки м’яти. Наполягають засіб в термосі протягом півгодини. Такий засіб допомагає додатково при захворюваннях печінки і жовчного міхура. Пити напій слід кожні дві години, достатньо за один раз прийняти одну ложку ліки. Можна застосовувати настій при загостренні кишкових кольок або при будь-яких проблемах в травленням.
Потогінний і відхаркувальний засіб. Цей напій чудово допомагає боротися із застудою, а також робить позитивний вплив на лікування кашлю. Для такого розчину береться 300 мл води і дві ложки трави. Це кількість м’яти заливається окропом і настоюється протягом півтори години. Приймають напій не менше п’яти разів на добу, достатньо однієї столової ложки на прийом.
При фарингіті, ларингіті і трахеїті. Відмінно в цьому випадку допомагають інгаляції на основі відварів з перцевої м’яти, також це засіб позитивно позначається на стан хворого при ангіні.
При болях в голові. При легкого болю народна медицина радить прикладати листя м’яти до області чола, їх попередньо необхідно трохи розім’яти. Також можна використовувати спеціальну настоянку у вигляді компресу. Щоб приготувати засіб, необхідно підготувати чверть склянки сушеної трави, така ж кількість води і три чверті склянки горілки. Компоненти змішують і закривають кришкою, після чого наполягають ліки протягом двох тижнів.
При клімаксі і хворобливої менструації. Для приготування відвару береться дві ложки м’яти і заливається половиною літра окропу, після чого засіб відправляють на водяну баню і залишають там на п’ять хвилин. Приймають по третій частині склянки двічі на добу.
При гострому зубному болю. Достатньо злегка розім’яти листочок м’яти в руках, а потім прикласти до хворого місця, це полегшить сильний напад болю.
І хоча тут описано безліч лікувальних властивостей перцевої м’яти, пацієнт повинен пам’ятати, що будь-який засіб має протипоказання до використання, і про них варто знати більш детально.
ОСНОВНІ Протипоказання
Протипоказання:
Знижений артеріальний тиск. Застосування м’яти при зниженому тиску суворо заборонено, так як розчини на основі цієї рослини розширюють судини і додатково знижують артеріальний тиск. Якщо ж людина страждає від зниженого тиску, то м’ята може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.
Варикоз. Це захворювання є категоричним забороною на використання м’яти в лікувальних цілях. Не варто застосовувати і чай з додаванням цієї трави, щоб не погіршити ситуацію.
Алергія. Варто врахувати, що алергічна реакція може виникати не тільки при вживанні рослини, але і просто від аромату трави. Якщо пацієнт знає про алергію на ментол, варто утриматися від використання м’яти.
Для чоловіків. Як кажуть фахівці, м’ята позначається позитивно тільки на здоров’я жінок, чоловіки ж можуть постраждати від цієї рослини. Справа в тому, що трава робить негативний вплив на статеві функції і знижує лібідо.
Тому так багатьом полюбився напій МОХІТО, для чоловіків може бути небезпечний.
Концентрація і увага. Якщо у людини робота пов’язана з точністю маніпуляцій і швидкістю реакцій, то йому доведеться відмовитися від використання м’яти, так як рослина розслаблює.
Не менш важливо в точності дотримуватися дозування напоїв, в день дозволено приймати не більше склянки м’ятного настою. Якщо у людини рівень PH в шлунку сильно підвищений, то від використання лікарської рослини краще утриматися, щоб не нашкодити собі.
Листя обліпихи
Листі обліпихи мають бактерицидну властивість.
Зброя обліпихи проти інсульту і інфаркту це ситостерин
ми в основному чули і знаємо про холестерин, який склеює білки в бляшки. Насправді регулятором склеювання є бета-ситостерин і ось коли його мало в крові тоді і виходить що холестерин створює бляшки і як наслідок інфаркт або інсульт.
Так ось вживаючи листя обліпихи ми сприяємо свого здоров’я боротися з негативними наслідками для нашого організму.
Основна біохімічна роль стеринів полягає в участі їх в утворенні клітинних мембран і перетворенні в різні біорегулятори (статеві гормони, прогестини, кортикостероїди, вітаміни групи Д), що регулюють процеси життєдіяльності організму людини. Вміщені в рослинних оліях стерини також нормалізують холестериновий обмін, утворюючи з холестерином нерозчинні комплекси, які перешкоджають всмоктуванню холестерину в шлунково-кишковому тракті. Саме завдяки високому вмісту в кукурудзяній олії бета-ситостерин, воно має противоатеросклеротическим властивостями
Стерини рослинного походження – фітостерини, що входять до складу рослинних масел, – в кишечнику людини майже не всмоктуються і виділяються з організму. Харчового значення фітостерини тому не мають.
Фітостерини і їх похідні є компонентами рослинних клітинних мембран, попередниками багатьох метаболітів, в тому числі рослинних стероїдних гормонів. Фітостерини виявлені у всіх рослинних оліях, але їх якісний склад і кількість в рослинних оліях індивідуально для кожного масла, що може бути використано для їх ідентифікації. Мають широкий спектр біологічної активності, результати недавніх досліджень підтвердили антиканцерогенний властивості фитостеринов, вони покращують стабільність клітинних мембран, зволоженість шкіри, сприяють загоєнню ран, опіків, мають протизапальну дію
Найбільш поширеними фітостерини є ситостерин, стигмастерин, ергостерину. Ситостерин, зокрема, найбільш вивчений з них бета-ситостерин, надає гіпохолестеринемічну дію, знижуючи абсорбцію холестерину в тонкому відділі кишечника; володіє естрогенною, протипухлинної, протигрибкової та бактериостатической (призупиняє зростання і розмноження бактерій) активністю.
Потрапляючи в травний тракт, ситостерин засвоюється і робить позитивний вплив:
активізує імунну функцію;
запобігає розвитку ракових клітин;
підтримує здоров’я простати;
регулює рівень холестерину;
впливає на вміст цукру в крові;
сприяє лікуванню простудних захворювань;
бореться з грибками, вірусами, бактеріями;
припиняє запальні процеси;
забезпечує швидке загоєння ран;
нормалізує процеси метаболізму;
підвищує стресостійкість;
запобігає судоми;
благотворно впливає на сексуальну функцію;
бере участь у виробленні жіночих гормонів.
У листі обліпихи містять танін (близько 10%), що дозволяє говорити про їх в’яжучих та протизапальних властивості. Також, дубильні речовини і аскорбінова кислота.
Але найважливіше серотонін – один з основних нейромедіаторів, званий часто “гормоном задоволення”.
Серотонін впливає на весь організм, від емоцій до моторики. Ось його основні функції.
Серотонін бере участь у травленні і контролює перистальтику кишечника.
Серотонін бере участь в реакції нудоти: підвищений рівень гормону стимулює область мозку, яка відповідає за блювоту. Серотонін допомагає позбавлятися від шкідливих речовин, що потрапили в організм, викликаючи діарею.
У тканинах мозку серотонін регулює тривожність, радість і відповідає за настрій. Низький рівень гормону пов’язують з депресією, а надто високий рівень призводить до галюцинацій і нервово-м’язових порушень.
Серотонін стимулює ділянки мозку, які контролюють сон і неспання. Прокинутися або заснути – вирішують серотонінові рецептори.
Коли потрібно затягнути рану, серотонін звужує артерії і допомагає сформувати тромб.
Серотонін потрібен для здоров’я кісток, але його надлишок веде до остеопорозу, від якого кістки стають крихкими.
Серотонін синтезується в організмі тварин і виконує найважливіші функції. Так, наприклад, при нестачі цього гормону виникає багато проблем в роботі нервової системи (порушення сну, судомні явища) і гормональний дисбаланс, що в сукупності робить негативний вплив на роботу всіх внутрішніх органів. Фармакологічні властивості листя обліпихи Чай на основі листя обліпихи одне з “універсальних” лікувально-профілактичних засобів. Такий чай рекомендується вживати при порушеннях артеріального кровообігу (атеросклероз), підвищеному артеріальному тиску, ІХС та ін. Чай з листя обліпихи надає гіпоглікемічну дію (сніжет рівень цукру), тому корисний для діабетиків. Водні витяги з листя обліпихи стимулюють імунний захист організму, що дозволяє швидше впоратися з інфекціями (ангіна, грип та інші гострі респіраторні захворювання) Особливий акцент на гепатопротекторних властивості препаратів на основі листя обліпихи, що дозволяє поставити їх в один ряд з розторопші і цукром. Добова норма екстракту обліпихи листя в дозі 100 мг захищає клітини печінки від руйнівного впливу чотирихлористого вуглецю (CCl4). Препарати на основі листя обліпихи – Чай з листя обліпихи. Готується чай з розрахунку 1 ст.л. сировини на 250 мл окропу. “Обліпиховий чай” вживають як лікувально-профілактичний засіб при захворюваннях будь-якого характеру. – Настій. Готується, як і чай, з тією лише різницею, що наполягання необхідно проводити протягом півгодини в закритому посуді (бажано термос). Настій рекомендується приймати тричі на день по 50 мл при порушеннях обмінних процесів (ревматизм, подагра, остеохондроз, відкладення солей в суглобах). – Відвар. Співвідношення інгредієнтів таке ж, як і для чаю. Сировину залити холодною водою, довести до кипіння і варити 10 – 15 хвилин. Після півгодинного настоювання препарат готовий до вживання. Приймати по півсклянки до 3-х разів на день. Показання такі ж, як і в разі використання настою. У відвар переходить велика кількість дубильних речовин, тому препарат також призначається для лікування шлунково-кишкових захворювань; він використовується у вигляді полоскань ротової порожнини (стоматити, гінгівіти та ін.) і горла (простудні захворювання). Для зовнішнього використання переважно робити більш концентрований відвар: 1,5 – 2 ст.л. на 1 склянку води. – Настоянка. Деякі цілителі віддають переваги використання спиртових витягів – настоянок, і мотивація цілком виправдана: 1) настоянка зберігає лікувальні властивості протягом тривалого часу; 2) не потрібно щодня готувати препарат; 3) розчинність серотоніну в спирті значно вище, ніж у воді. На 10 частин горілки – 1 частина сухого (або 3 частини свіжої сировини); настоювати 2 тижні в темному місці. Настоянка застосовується практично у всіх випадках, де доречно використання чаю, настою або відвару. Дозування залежить від характеру захворювання, в середньому від 0,5 до 1 ч.л. препарату на прийом (з водою).
Вільха
збираємо навесні колір вільхи – це сережки, а плоди шишки збираємо восени.
Зброя вільхи це танін, дубильні речовини. Танін дуже важливий. Вживаючи його шкіра і судини стають гнучкими, м’якими еластичними. Судини стають міцними і виникнення інсульту та інфаркту зводиться до мінімуму.
Готуємо відвар:
0,5 чайної ложки м’яти перцевої
0,5 чайної ложки листя обліпихи
0,5 чайної ложки плодів вільхи
заливаємо окропом, наполягаємо як чай, п’ємо вранці і перед сном (увечері вже виходить настій).
Заспокоюються нерви, міцний сон.вільха
збираємо навесні колір вільхи – це сережки, а плоди шишки збираємо восени.
Зброя вільхи це танін, дубильні речовини. Танін дуже важливий. Вживаючи його шкіра і судини стають гнучкими, м’якими еластичними. Судини стають міцними і виникнення інсульту та інфаркту зводиться до мінімуму.
Готуємо відвар:
0,5 чайної ложки м’яти перцевої
0,5 чайної ложки листя обліпихи
0,5 чайної ложки плодів вільхи
заливаємо окропом, наполягаємо як чай, п’ємо вранці і перед сном (увечері вже виходить настій).
Заспокоюються нерви, міцний сон.
1 Пустірніка
2 Валеріани,
3 Глоду,
4 Півонії ухиляється
Трав’яний збір – профилактика от инсульта и инфаркта (мята перечная, листья облепихи, сережки и плоды ольхи) 150 гр.
- Виробник: КУДЕСНИК ПРИРОДЫ
- Модель: Травяной сбор — профилактика от инсульта и инфаркта 150 гр.
- Наявність: Є в наявності
-
3.75€